Hostinga provaideru reitingiPar projektu - Hostingu Reitings LV

Tātad, Jūs esat izveidojuši mājas lapu, un tagad tā ir jāpadara pieejama apmeklētājiem. Lai to izdarītu, pirmkārt, ir jāizmanto hostinga pakalpojumi. Lai nodrošinātu nepārtrauktu mājas lapas funkcionēšanu, tās izvieto īpašā serverī vai serveros, to arī sauc par „hostingu”.

Kvalitatīva hostinga izvēles jautājums ir ļoti svarīgs jebkuras mājas lapa īpašniekam. No tā lielā mērā ir atkarīgs, cik kvalitatīvi un sekmīgi darbosies Jūsu lapa, cik daudz pūļu un laika būs jāveltī tās uzturēšanai un attīstīšanai.

Hostingureitings.lv es izveidoju speciāli tam, lai Jums palīdzētu izvēlēties kvalitatīvu Latvijas hostingu. Ir zināms, ka hostinga pakalpojumus sniedzošās kompānijas mūsu tirgū ir pietiekošā skaitā, bet nebūt ne visas var lepoties ar augstu kvalitāti saviem pakalpojumiem. Skaidrs, ka reklāmās katra kompānija tiek stādīta priekšā kā pati labākā un uzticamākā, bet reālajā dzīvē diemžēl viss var būt ne tik labi. Tādēļ, izvēloties hostinga pakalpojumu sniedzēju, ir jāpārliecinās vai patiešām Jums tiks piedāvāts kvalitatīvs pakalpojums. Lai Jums atvieglotu šo procesu, esmu izveidojis hostinga pakalpojumu sniedzēju reitingu. Es regulāri veicu apmēram 20 Latvijas profesionālo hostinga kompāniju izvērtēšanu pēc noteiktiem kritērijiem. Esmu pārliecināts, ka tas Jums palīdzēs veikt pareizo izvēli. Iepazīstoties ar vērtēšanas metodoloģiju, nebūs grūti saprast, ka reitings ir objektīvs.

 
 

 

Novērtēšanas metodika

Hostinga pakalpojumu sniedzēju reitings tiek sastādīts, balstoties uz 9 galveno kritēriju novērtēšanu. Šie kritēriji tieši iespaido hostinga kvalitāti, kā arī piedāvājuma pilnīgumu un pievilcīgumu. Katram kritērijam ir piešķirts savs svarīguma līmenis un katrs hostinga pakalpojuma sniedzēja kritērijs saņem noteiktu ballu skaitu. Katra kritērija maksimālā balle ir 10, minimālā – 0. Par katru kritēriju iegūtā balle tiek reizināta ar svarīguma koeficientu. Tas ir vajadzīgs, jo katram kritērijam ir sava svarīguma pakāpe – viens ir svarīgāks, cits mazāk svarīgs. Tādējādi, vadoties pēc katra kritērija, tiek iegūts reitings. Tālākā gaitā katra kritērija reitingi summējas un tiek aprēķināts hostinga pakalpojumu sniedzēja kopējais reitings. Jo augstāks ir reitings, jo šai kompānijai ir izdevīgāks un kvalitatīvāks piedāvājums.

Par atskaites sākumpunktu es pieņēmu summu 5 lati/mēnesī (+/- 1 lats), neņemot vērā atlaides, t.i. veicot hostinga pakalpojuma sniedzēja vērtēšanu, es izanalizēju tarifu plāna, kas maksa 5 lati mēnesī, sastāvdaļas, neņemot vērā atlaides, kas paredzētas apmaksai uz gadu.