Hostings: jēdzieni un skaidrojumi 

 

Piemērotā hostinga meklējumos, lietotājs sastopas ar daudziem saīsinājumiem un citiem neskaidriem jēdzieniem. Daudzi nesaprot saīsinājumus un jēdzienus tarifu plānos: VPS/VDS, ISPmanager, Xen, kolokeišen, RAID, SL Server, SD, ASP.NET un c. Tiksim skaidrībā ar dažiem no tiem.

Virtualizācijas tehnoloģijas
Zemāk ir norādītas vispārizplatītās virtualizācijas sistēmas:
               ● Xen.
               ● OpenVZ.
               ● VMWare ESXi.
               ● KVM.
VPS — virtuālais izstrādātais serveris — tarifu plānos tiek norādīta platforma, uz kuras virtualizācijā tiek realizētā (dažu sistēmu sākšanas tehnoloģija operētājsistēmas servera robežās). Fiziskā servera resursu sadales sistēmas starp atsevišķo vieskontu virtuāliem serveriem bieži ir Xen, KVM vai OpenVZ. Web-meistari un administratori, kas izvēlas dārgākas virtuālās komercplatformas, parasti zina izvēlētu tehnoloģiju priekšrocības un trūkumus. Lietotājam iesācējam VPS linux derēs gan Xen, gan KVM.
Hostings SSD
Bieži hostinga pakalpojumu lapās var ieraudzīt apzīmējumu SSD hostings. Saīsinājums SSD ir «cieta» datu uzglabāšanas tehnoloģija. Diezgan jaunā tehnoloģija SSD atšķiras no tradicionāliem cietiem diskiem ar to, ka tai nav mehānisku elementu un tās ātrums ir lielāks. Uzkrājēja pamats ir atmiņas ātras mikroshēmas. Mājaslapu ielāde uz SSD hostinga un citās ievades-izvades operācijas tiek īstenotas ar maksimālu ātrumu. SSD priekšrocības: servera (fiziskā un arī virtuālā) stabila darbība maksimālajā slodzē; liels ātrums un darba produktivitāte; uzkrājēji bojājas retāk nekā tradicionālie, jo tiem nav kustamo daļu. Vai runa ir par Shared hostingiem vai par VDS/VPS, varianti ar SSD vienmēr ir tie labākie.
Piekļuve ar SSH
Hosteri atzīme piekļuves iespēju ar FTP vai SSH. Ar FTP piekļuvi bieži vien viss ir skaidrs, jēdziens SSH ir vairāk nesaprotams. Secure Shell, t.i. SSH, ir attālināta komandu izpildes tehnoloģija. Bieži protokols SSH kalpo drošai failu pārraidei starp hosting-sniedzēja serveri un lietotāja datoru. SSH veiksmīgi aizstāj mazāk drošus, vecus protokolus rlogin, telnet, rsh, rcp. Negodīgs hakeris var pārņemt datus, bet tos atšifrēt neizdosies. Mājaslapas datu pārraidei ar SSH ir nepieciešams SSH klients, piemēram, PuTTY, WinSCP2 vai Filezilla.
SSL sertifikācija
Jēdziens SSL Server vai SSL-sertifikāts attiecas uz kriptogrāfisku protokolu SSL, ar kura palīdzību tiek īstenota droša datu pārraide pa kanālu klients-serveris ar protokolu HTTPS. Parasti, SSL sertifikāts ir nepieciešams internetveikaliem un citām kompānijām, kuru mājaslapā jāievada lietotāja personas dati, ieskaitot maksājuma. Droša SSL sertifikāta pieejamība ne tikai aizsargā personas datus to pārraides laikā, bet arī uzlabo klientu uzticības līmeni komercresursām. Visdrošākie sertifikāti ir tie, kas apstiprina domēnu un organizāciju, un sertifikāti ar plašāko pārbaudi. SSL sertifikātus izsniedz speciāli centri (Comodo, Thawte, Symantec). Bieži hosteri piedāvā sertifikātus kā bonusu tarifu plānam vai kā papildus maksas pakalpojumu.